• ul. Wróblowicka 24, 55-330 Krępice.

    Pn - Pt: 7:00 - 15:00

  • Godziny pracy

    budownictwo@integart.com.pl, prefabrykacja@integart.com.pl

  • Email

    +48 603 116 604

  • Telefon

    Płyty poliwęglanowe

    Płyty z poliwęglanu komorowego łączą świetne parametry mechaniczne materiału, termoizolacyjność oraz przepuszczalność światła. Są lekkie, sztywne i łatwo poddają się obróbce mechanicznej (gięciu, cięciu, wierceniu itd.).

    Poliwęglan komorowy jest produkowany przez wielu producentów, tylko w Europie można znaleźć kilku wiodących z wieloletnim doświadczeniem i dużymi potencjałami produkcji. Rozwój sprzętu, w szczególności ekstruderów, ustników, kalibratorów, dał możliwość produkowania płyt o coraz bardziej skomplikowanej konstrukcji, wielokomorowych.

    Ilość komór ma bezpośredni wpływ na współczynnik izolacji cieplnej. Obecnie jest to parametr, na który w pierwszej kolejności zwracają uwagę inwestorzy i wykonawcy. Nowe warunki techniczne budowlane wymagają projektowania doświetli dachowych z coraz lepszym współczynnikiem U. Tylko najlepsi producenci są w stanie sprostać coraz to nowym wymaganiom, jednocześnie zachowując minimalną wagę płyty. Celem fabryki jest taka płyta poliwęglanu komorowego, która przy najniższej możliwej wadze, ma najwyższy możliwy współczynnik izolacji cieplnej.

    Zalety poliwęglanu:

    • bardzo wysoka udarność
    • wysoka przezroczystość
    • lżejszy niż szkło
    • trudnopalność
    • temperatury stosowania od -40˚C do 120˚C
    • odporność na warunki atmosferyczne dzięki filtrom anty UV

     

    Ważną cechą poliwęglanu jest przenikalność kondensatu wody zgodnie z normą DIN 53122. Oznacza to w skrócie, że poliwęglan ma dużą zdolność wchłaniania i wydzielania wilgoci, a co za tym idzie można zaobserwować zjawisko przenikania pary wodnej przez materiał.

    A w praktyce oznacza to, że w powszechnie stosowanym poliwęglanie komorowym, zaleca się szczelne zamknięcie komór lub zamknięcie taśma, membrana paroprzepuszczalną. W rzeczywistości nawet zaklejenie tych przestrzeni wewnątrz komór, wytworzenie próżni czy też wypełnienie obojętnym gazem ( tak jak w przypadku szyb zespolonych ) nie uchroni przed „zaparowaniem” od wewnątrz materiału. Para wodna w naturalny dla poliwęglanu sposób przeniknie do środka. Jest to proces odwracalny i nie ma wpływu na mechaniczne właściwości materiału.

    Palram

    Produkty archiwalne:

    Copyright © 2016 Integart Budownictwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.

    stopkalogotype